Barış Plajı Artık Engelsiz!
30-07-2014
click to enlarge

http://www.kibrissondakika.com/kktc/baris-plajinda-engeller-kalkiyor-h34606.html

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği olarak, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri komutanımız Korgeneral Sn. İsmail Serdar Savaş'a yapmış olduğumuz ziyarette üyelerimizin sıkıntılarını dile getirdik. Dile getirmiş olduğumuz sıkıntılarımız arasında denize girebilmek için uygun bir plajın ülkemizde bulunmaması, özellikle tekerlekli sandalye kullanan engellilerimizin bir ada ülkesi olmamıza rağmen bu zevklerden mahrum kaldıklarından bahsettik.

Konuşmalarımızın ardından sıkıntılarımıza duyarlılık gösteren komutanımız cevap gecikmedi. Sn. İsmail Serdar Savaş'ın talimatı ile K.T.B.K. Komutanlığına bağlı Barış Plajı artık tekerlekli sandalye kullanan engellilerimizin de rahatça denize girebileceği fiziksel yapıya kavuşturuldu.

Bu düzenlemelerin yapılması aşamasında Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği, Barış Plajı komutanı ve askerleri ile aralıksız iş birliği ile ülkemize tamamen engelsiz bir plaj kazandırıldı.

Bu güzel çalışmalar sonucunda ilk kez denizle buluşma 30.07.2014 de Barış Plajında “Engelsiz Plaj” etkinliği düzenlendi. Yıllardır denizden mahrum kalan tekerlekli sandalye kullanan üyelerimiz bu etkinliğimizle denizle buluştu. Bu hayalimizin gerçekleşmesine olağan tanıyan K.T.B.K. Komutanlığına ve komutanımız Sn. İsmail Serdar Savaş'a teşekkür ederiz.

 
Diğer Resimler
«Geri 
 
  HABERLER
 
 
       
KTOOD Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi

 

Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği
Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği Kuruluşu Mehmet Reis Fizik Tedavi Rehabilitaston Merkezi Kuruluşu Adres: Dr. Niyazi Manyera Sok. No:20/C Ortaköy Lefkoşa - KKTC - Mersin 10 Turkey

Tel: (0392) 223 84 36-37
GSM: 860 1020@2014 Kıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği
Tüzük
Yönetim Kurulu Eğitim Hizmetleri
Follow Us
Facebook ve Twitter hesabımızdan
bizi takip ediniz...
Özürlülerle İlgili yasa ve tüzükler Çalışma Saatleri
Üye Kayıt İşlemleri Grub Ekzersiz Programları
   
  Designed & Powered by Dotmasterz